MERHABALAR SEVGİLİ DOĞA DOSTLARI,

YIL 2011 OCAK’IN 08 İ GÜNLERDEN PAZAR.YİNE BİR PAZAR SABAHININ AYAZINDA ORHABGAZİ YILDIZ SPOR VE DAĞCILIK KULÜBÜNDEN BİZ 8 GÖNÜLLÜ VE DOĞA GEZGİNLERİNDEN 35 KİŞİK 2 ARAÇLIK BİR GRUP HAFTA SONU TREKKİNG FAALİYETİNDEYİZ.

ORHANGAZİ GRUBU OLARAK BİZ ÜREĞİL,MAHMUDİYE(KARAPINAR) ÜZERİNDEN SERMAYECEİ KÖYÜNE ULAŞIP KÖY KAHVESİNDE ÇAYLARIMIZI İÇERKEN İSTANBUL GRUBUNU BEKLEMEYE KOYULUYORUZ.

KAHVENİN CAMINA DİZİLMİŞ BAL KAVONUZLARI DİKKATİMİZİ ÇEKİYOR BİR KAÇ ÇAY KAŞIĞI TADINA BAKIP HALİS KÖY BALINDANDA SATIN ALIYORUZ.

SAAT 10:00 GİBİ İSTANBUL GURUBUNUN ARAÇLARIDA YOLDA GÖRÜNOR VE KISA BİR HATIR SORMA FASLINDAN SONRA YİNE RAMPAYA SARDIRIP KERAMET KÖYÜNE ULAŞMA GAYRETİ İÇİNE GİRİYORUZ.

43 KİŞİLİK GRUBUN DAĞI TAŞI HATTA ÇİTLERİ AŞARAK GEÇİŞİ GÖRÜLMEYE DEĞER OLSA GEREKKİ KÖYDEN TEYZELER BİZLERİ GÖRMEYE ÇIKMIŞ OLUP ABE OĞLUM BU AYAZ ,KAR KIŞTA NE ARARSINIZ DAĞDA DİYE SORMAKTAN KENDİLERİNİ ALAMADILAR.

ONLARA VEREBİLEBİLECEĞİM O ANKİ TEK CEVABIM SANIRIM AKIL  ARAMAYA ÇIKTIK TEYZE OLMUŞTU.YOL BOYUNCA GRUP FOTOĞRAFLARI ALDIK,KAR KALINTILARINDA ŞEKİL YAPTIK,MOLALARDA ARKADAŞLARIN ATEŞ SULARI İÇİMİZİ ISITMAYA YETMİŞTİ.HELEDE KERAMET SIRTLARINDAN İZNİK GÖLÜ VE ULUDAĞ MANZARASI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ.KERAMETE ILICASINA VARAN EN SON BEN OLDUĞUMDAN HERKES YERİNİ ALMIŞ,SUYA GİRENLER OLMUŞTU BİLE.

BİR ARA KERAMET KÖYÜ MUHTARI YANIMIZA GELİP YAPTIKLARINDAN,YAPACAKLARINDAN BAHSEDERKEN HAVUZ BÖLGESİNİN SİT ALANI OLDUĞUNDAN TESİS VE YAPILAŞMAYA İZİN VERİLMEDİĞİNİ ANCAK İLERİKİ ZMANLARDA ZEYTİNLİK İÇLERİNE HAZİNEDEN TAKAS YOLUYLA YER ALIP AHŞAP BUNGALOVLAR,KALINACAK ALANLAR YAPILACAĞINI ÖNCEKİ DÖNEMDEN KALAN KAPALI HAVUZ İNŞAASININ TAMAMLANACAĞINI SÖYLEDİ.

NİHAYET AKŞAM OLMUŞ DÖNÜŞ VAKTİ GELMİŞTİ YİNE SARILIP HELALLEŞEREK İSTANBUL GRUBUNA EL SALLADIKTAN SONRA BİZDE ARACIMIZA BİNİP ORHANGAZİYE YOLA ÇIKTIK YOL BOYUNCA SOLUMUZDA İZNİK GÖLÜ ÜZERİNDEKİ KIZILLIĞIN GÜZELLİĞİ SYRE DOYULMAZDI HATTA BİR ARA DURUP FOTOĞRAFLADIK BİLE.

BİR BAŞKA ETKİNLİKTE YİNE BULUŞMAK BELKİ BU SATIRLARI OKUMAKTA OLAN SİZLERLEDE BİR ARADA OLMAK DİLEĞİMİZLE DOSTÇA KALIN ,DOĞADAN AYRILMAYIN.

www.oysdk.com adına Osman BOZDAĞILI.